Poprad 30. januára (TASR) - Tatranská galéria v Poprade prezentuje svoje zbierky v Galerii municipal de Sintra v portugalskom Lisabone. Výstava pod názvom Tatry vo výtvarnom umení od 19. storočia po súčasnosť potrvá oddnes do 25. februára. Tvorí ju takmer 40 diel od dvadsiatich autorov.
\"Návštevníkom ponúkame možnosť vidieť rozdielny, stále originálny prístup autorov k zobrazeniu našich hôr a vytvoriť si vlastný obraz Tatier, \" uviedla na margo výstavy riaditeľka Tatranskej galérie Anna Ondrušeková. Spresnila, že galéria má v depozite asi 2500 diel. Takmer 600 z nich je venovaných Tatrám a predstavuje kolekciu, ktorá je výnimočná monotematickým zameraním aj v kontexte európskej kultúry.
Cieľom výstavy v Lisabone je predstaviť bohatý zbierkový fond Tatranskej galérie a tiež umelcov, ktorí sa venujú téme Tatier. Podľa riaditeľky výstava pod záštitou veľvyslanca SR v Portugalsku Radomíra Boháča bude dôstojnou reprezentáciou podtatranského regiónu a kultúrneho dedičstva Slovenska v zahraničí.
0